Popis postavy - Dracula

15. ledna 2010 v 19:52 | Emma |  Knihy
Vnější charakteristika

Byl štíhlé, vysoké
postavy, která vyhlížela staře , ale přesto silně. Rád se odíval do černé barvy bez jediné barevné skvrnky. Jeho pleť působila bledě až mrtvolně . Draculův obličej silně připomínal dravého ptáka . Mezi uhrančivýma očima vystupoval úzký orlí nos s neobyčejně vykrojeným chřípím.

Kolem spánků řídké , ale jinak bohatě rostoucí vlasy se klenuly nad vysokým čelem . Husté obočí skoro srostlé nad nosem zvýrazňovalo jeho obličej . Pevná ústa s neobyčejně ostrými bílými zuby , přečnívajícími přes rudé rty , vyvolávala pocit mrazení . Na hoře zašpičatělé uši bledé jako zbytek jeho kůže spojovala široká brada a masivní pevné tváře . Na širokých , hrubých , hranatých rukou mu neobvykle rostly chlupy i uprostřed dlaní. Zvlášť nebezpečně vypadaly dlouhé ostře zastřižené nehty. Celkově jeho vzhled působil neobvykle.
Vnitřní charakteristika
Dracula je velmi krutý a se svými oběťmi si rád pohrává. Na své oběti působí hypnotickou mocí. Má sílu dvaceti mužů a může se přeměnit do podoby vlka nebo netopýra. Přežívá na krvi. Nevrhá stín a není vidět v zrcadle. Své oběti dokáže obrátit v upíry. Je potenciálně nesmrtelný : zabít ho může jen bodnutí dřevěným kůlem do srdce a odříznutí hlavy od těla. Je cílevědomý a chytrý : musí spát na půdě své rodné země a tak se dopravuje v bedně s hlínou z Transylvánie. Nemůže vstoupit do domácnosti pokud není zván a jelikož je lstivý vždy najde způsob jak se tam dostat a tak i ke své oběti. Například použije svůj uhrančivý pohled. Mezi jeho slabiny patří strach z svatých symbolů (kříž,hostie,svěcená voda) a také ho odrazuje česnek. Během hodin denního světla ztratí své nadpřirozené síly , bohužel v noci ho můžeme spatřit také jako mlhu nebo elementární prach. Je jisté , že jako upír je také sobecký a hlavně lhostejný.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 radek radek | E-mail | 13. listopadu 2011 v 11:51 | Reagovat

nic moc

2 advarka advarka | E-mail | 29. října 2012 v 20:37 | Reagovat

[1]: radku nevim co se ti nelibi. Popis mi prijde dobry a jsem za nej o to vic rada, ze je na ceskem internetu takrka jediny. Jenom predpokladat charakter na zaklade faktu ze je postava upir...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama