Rowlinginy omyly !

16. listopadu 2009 v 16:11 | Emma |  Zajímavosti HP
V Harrym Potterovi napsala Rowlingová nějaké chyby, nemyslí se tím pravopisné, ale chyby ohledně děje. Zatím se koukneme na první díl Harryho Pottera: Harry Potter a Kámen mudrců.


Str. 55: Petunie Dursleyová vypráví, že její sestra Lily "pokaždé, když se vrátila domů na prázdniny, měla kapsy plné žabích pulců a z čajových šálků dělala myši".Ale kdyby to tak opravdu bylo, nebyla by vyloučena ze Školy čar a kouzel za překročení nařízení Ministerstva kouzel? Je přece zakázáno provádět kouzla mimo Bradavice.

Str. 64: Hagrid a Harry opouštějí útes veslicí pronajatou strýcem Vernonem. Ale toho rána, když se Harry probudí, se už o Dursleyových nemluví. Jsou ještě v chatrči v druhé místnosti? Jak se pak ale dostanou na souš, když s loďkou odjeli Harid a Harry? Přeplavali?

Str. 67: V seznamu předepsaných knih, které si má Harry koupit, je také kniha Tisíc kouzelných bylin a hub, ale když má objevit "dobromysl"( str. 213), hledá v knize Sto kouzelných bylin a hub.

A toto je fakt zajímavé! Podívej se na stranu 75. Hagrid Vysvětluje Harrymu, že sedmnáct srpců je jeden galeon. Na straně 71 boubelatá žena před lékárníkovým krámem vyvolává, že dračí játra stojí sedmnáct srpců za unci! To je jako bychom my říkali sto haléřů místo jedna koruna!

Str. 76: V obchodě madame Malkinové, zatímco si zkoušejí hábity, Draco Marfoy vypráví Harrymu, že jeho "otec mu zatím vedle kupuje knížky a matka šla dál - podívat se po hůlkách". Jak je možné, když (str. 82) výběr hůlky je velice osobní, protože hůlka si samozřejmě výbírá kouzelníka!

Str. 98: Jak to, že Ron Weasley má tlustou šedivou krysu Prašivku, když povolená zvířata v Bradavicích jsou jen sova, kočka, nebo žába (str. 67)?

Str. 204: Elixír života - kdo se ho napije, stane se nesmrtelným. Ale na straně 274 Brambál vysvětlaje Harrymu, že jeho přítel Nicolas Flamel a jeho žena Perenella mají doma dost Elixíru, aby dali všechny své záležitosti do pořádku, a potom zemřou!

Str. 261 - 262: Během šachové hry se Ron stává černým koněm a řáká, že popojede "dopředu", aby si ho bílá královna mohla vzít, a tak mohou dát Harry a Hermiona mat králi. Ale podle šachových pravidel přece kůň, když chce dát šach, nemůže popojet dopředu, ale musí udělat jeden krok vpřed a dva kroky do strany nebo dva kroky dopředu a jeden stranou, protože kůň se pohybuje po šachovnici do písmene L.

Zdroj: knížka Magická říše kouzel Harryho Pottera čarokniha

Doufám, že jste se z tohohletoho článku poučili, že i v knížkách jsou i nějaké překlepy. Takže doufám, že toto kritizování bude pokračovat!
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama