Azkaban ... a co dál ?

19. listopadu 2009 v 20:22 | Emma |  Povídky
Tuhle povídku napsala moje skvělá kamarádka , Mili , v roce 2007.

Azkaban…a co dál?
To snad není pravda! Místo, abych to mohl umýt to zatracený nádobí kouzlem, dřepím tady u dřezu a dělám "myčku", jen abych měl co strčit do úst! A to ani nemluvím o praní prádla! A o dalších všech těch nemožných věcech! Jen kvůli jednom rozhodnutí té hnusné, staré ropuchy! Může být snad horší trest než tohle?
Tahle slova si pro sebe stále opakoval Harry Potter, bývalá hvězda všech čarodějů a čarodějek. Než skončil tady, událo se mnoho věcí, které měly být utajeny, ale byly vyzrazeny:

V létě

Jednou večer, když byl poslední večer jeho nezletilosti, se procházel Harry Kvikálkovem. Ron a Hermiona k němu přijeli tenhle večer. Teď byli ale v Harryho pokoji a pochrupovali. Nebo si to alespoň myslel. Popravdě ho tajně následovali, protože chtěli vědět, co má za lubem.
Harry šel Magnóliovou ulicí, a přestože už odbila půlnoc, byl stále čilý. Zato Ron a Hermiona už zívali na celé kolo.
Pořád ještě nechápali, kam vlastně jdou. Ani Harry to nevěděl, ani Hermiona s Ronem.
Harry si jen vyšel při měsíčku, aby zaspomínal, jaké to byly zlaté časy, když ještě žil Sirius i Brumbál.
Najednou, když se Ron a Hermiona nedívali, se přímo před Harryho přemístil nějaký mladík, kterému nemohlo být víc než pětadvacet. Měl potrhaný cestoví plášť, potřísněný krví, která určitě nebyla jeho. Na tváři už měl pořádné strniště a i výraz měl takový strhaný. Něco si pro sebe potichu mumlal, ale když uviděl Harryho (Ron a Hermiona byli dobře schovaní), tak se k němu vrhl a začal ho prosit:
"Zabij mě, zabij! Přidal jsem se k němu, když jsem byl pod vlivem alkoholu a teď už se z toho nedá vycouvat! Nechci být umučený k smrti a sám se zabít neumím. Studoval jsem do pátého ročníku a pak jsem utekl do Austrálie, protože už všechny z mé rodiny vyvraždil!" a na důkaz toho, že nelže o tom příslušenství si vyhrnul levé předloktí a na Harryho se ušklíblo pravé znamení zla.
Harry mu to chtěl rozmluvit, ale pak mu vyhověl, protože nevěděl, jak jinak se toho zbavit. A taky mu ho bylo líto. Vzal si jeho hůlku a ač nerad, ho zabil.
"Ne Harry!" ozvalo se. "Ty jsi ho snad nezabil, nebo ano!? Tomu ani nechci uvěřit! Byl jsi můj nejlepší kámoš, ale nevěděl jsem, že jsi něčeho takového schopný! Za chvíli tu určitě budou lidi z ministerstva a vezmou tě za tenhle odporný čin do Azkabanu! Tam patříš! Jak to že jsme tě neprohlédli už dřív?! To je asi proto, že si o tobě Denní věštec vymyslel!" řval na Harryho Ron.
"Ron má pravdu, Pottere." Zasyčela Hermiona, jak jí Harry ještě neslyšel. Ale to Harrymu tak nevadilo, na rozdíl od toho, jak mu řekla. Nikdy před tím mu takhle neřekla.
V ten okamžik se k nim přemístili lidi z ministerstva, jeden z nich vystoupil a řekl:
Ale, ale…Potter! Co tady vyvádíte? Myslel jste si, že když zabijete nevinného člověka, tak vám to projde? Tak to jste se mýlil…chopte se ho!" a tím dal povel k jeho zatčení ostatním ministerským.
A tak to začalo. Když byl soud, tak ho ta baba-žába Umbridgeová odsoudila k trestu smrti. Z Azkabanu ho pustili až po deseti letech. Voldemor ještě žije a protože nemá Harry hůlku, tak se ho asi nikdy nezbaví…

The end
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama