Srpen 2009

Ledový květ

31. srpna 2009 v 17:23 | Emma |  Knihy
Napsal: Josefine Ottesen
Cornelia najde přívěšek .Květ.Druhý den je jí zima a ke svým kamarádkám se chová chladně,ale i ke své rodině je nepříjemná.Ledový květ ovládne Lilian, sestřičku Cornelie.Ledová královna ji ovládáa Lilian je promrzlá.Cornelie ji chce zachránit a jde za Ledovou královnou..Ta ji chce za dceru.Ale Cornelie zmrzne.W.I.T.C.H. ji však zachrání a země se sněhem je krásná louka.Všechen lid se z nor vrátí na zem.


Chcešli vědět víc tak si ji přečti.

Kdo s Kým bude šťastný

30. srpna 2009 v 21:21 | Emma |  Zajímavosti HP
Přáteleství mezi Ronem, Harrym a Hermionou bylo zapečetěno ,když ji Harry s Ronem v1. ročníku zachránily a ona na sebe vzala vinu. Harry s Hermionou v druhém a třetím ročníku měly k sobě blýzko. Ale jejich srdce, každého z nich táhne někam jinam. Harry se zamiloval do Giny (sestra Rona), ale bojí se, že to zničí přátelství mezi nim a Ronem. Hermiona a Ron si svou náklonost nepřipouštějí. Zatímco ve 4. ročníku Ron žárlí na Viktora Krůma, tak v 6. ročníku Hermiona na Levanduli. Ale je možné, že jeden nebo taky žádný se nedožije posledního školního dne.

Smetanovy opery

29. srpna 2009 v 10:07 | Emma |  Mimo mísu
Jsou dva způsoby, jak si zapamatovat všechny Smetanovy opery, a aby jste byli ve škole napřed, tak jsem to dala sem, aby lidstvo nebylo tupé, jak poleno:

1. způsob
Byla jednou jedna Prodaná nevěsta, jmenovala se Libuše, měla ráda Dalibora, sešli se u Čertovy stěny, dali si Hubičku, viděly to Dvě vdovy, řekly to Braniborům v čechách a už to nebylo žádné Tajemství.

2. způsob
BraProDaLi Dvě HuTaČe =Braniboři v čechách, Prodaná nevěsta, Dalibor, Libuše, Dvě vdovy, Hubička, Tajemství, Čertova stěna.

Cameron Mitchell

28. srpna 2009 v 22:05 | Emma |  Star Gate
Mitchell původně sloužil jako pilot u amerického letectva.V ´´konkurzu´´ se dostal do programu SG jako pilot F-302 kterou pilotoval v bitvě o Antarktidu,kde bojovali pozemšťané s flotilou Anubise.

Láska

28. srpna 2009 v 12:06 | Emma |  Rčení
Láska je jako slza.Rodí se v očích a padá k srdci.

Hlášky 2.

27. srpna 2009 v 15:45 | Emma |  Pohotovost

Carter: Nejsou tu menší kalhoty?
Abby: Zhubnul jste?
Carter: Ne. Mám tu paraplegického chlapce,který se pomočil.
* * *
Susan: Vám je taky špatně?
Frank: Néé, modlím se
* * *
Frank: Víte, že spíte s otevřenýma očima? Vypadá to děsivě.
Susan: Víte, že jíte s otevřenou pusou? To je ještě děsivější.
* * *

Sue: John Carter?
Carter: Jo. A vy jste ta dívka od bazénu?
* * *
Carter: Máte žlučové kameny velké jako golfové míčky
Babka: Můj bože. Golfové kameny?
* * *

Aragorn

27. srpna 2009 v 9:00 | Emma |  Pán Prstenů
POSTAVA: Aragorn
HEREC: Viggo Mortensen
JINÁ JMÉNA: Chodec,Elesar,Elfkam a Důnadan
MATKA: Gilraen
OTEC: Arathorn
RASA: člověk
Kladná postava.
POZNÁMKA: Isildurův dědic.

Bratr Vlk

27. srpna 2009 v 7:00 | Emma |  Knihy
Napsala: Michelle Paverová


Torak s Renn Musí zachránit Hvozd od medvědího Démona.Torak má svého čtyř nedělového Vlčka, který ho může jako jediný dovést na horu Ducha světa.Čeká je hodně překvapení,strašidelných chgvílí , ale i hodně DOBRÝCH chvílí.Do cesty se jim plete Rennin starší bratr , který chce zachránit Hvozd. Jenž Torak je ten, kdo naslouchá....Prostě je VYVOLENÝ.Získal tři části Nnuaka a nezahinul.

Víte,že ?

27. srpna 2009 v 6:00 | Emma |  Zajímavosti HP
Latinský nápis na erbu Bradavic znamená "Nikdy nedráždi spícího draka". J.K. Rowlingova si zřejmě upravila anglickou frázi "Let sleeping dogs lie"(v češtině by se dalo použít "Nehas co tě nepálí").

Piráti z Karibiku 4.,budou?

27. srpna 2009 v 5:00

Johnny Depp: Piráti z Karibiku 4 budou

Zatím nejúspěšnějším dílem se stal druhý díl Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže. Třetí díl ale rekord již překonává.

Jedna z nejočekávanější premiér letošního roku je za námi. Piráti z Karibiku - Na konci světa trhají podle očekávání rekordy návštěvnosti. Producenti a filmaři si chvíle radosti z trojky zpříjemňují přípravami čtvrtého dílu. Johnny Depp v exkluzivním rozhovoru pro britský deník The Sun přiznal, že si kapitána Jacka Sparrowa s radostí zahraje počtvrté.

Jack O'Neill

26. srpna 2009 v 21:59 | Emma

Jack O´Neill se objevoval v StarGate SG-1 od 1.série.Do programu SG vstoupil po smrti svého syna,který se zastřelil jeho vlastní služební zbraní.Již od první série se objevuje Jackova pohrdavost k přístupu Daniela čili nejdřív jednat a až potom střílet a také přístup Carterové čili pojďme na to vědecky...Po odchodu generála Hammonda převzal Jack jeho pozici ve vedení StarGateCommand.Ze začátku byl ke své pozici velmi skeptický a moc se mu nelíbilo že nemohl chodit na mise s SG-1.Po svém převelní se přestal v seriálu objeovat a jeho post převzal Hank Landry.

Mamma Mia!

26. srpna 2009 v 21:46 | Emma |  Filmy
Sophie žije s mírne šílenou matkou Donnou na reckém ostruvku Kalokairi, kde vedou lehce uvadající rodinný hotýlek. Ani s jednou není k vydržení, protože se Sophie bude záhy vdávat. Zatímco Donna si v téhle souvislosti delá ryze praktické starosti, Sophie reši jediný problém - kdo ji odvede k oltári. Nalezený matcin deník totiž odhalil, že se Donna v dobe kriticky blízké Sophiinu pocetí spustila hned se tremi chlapci. Podnikavá dívka, která zdedila matcinu excentricnost, nelení a všechny tri na svatbu pozve. A oni (Sam, Harry, Bill) prijedou. Do obradu zbývá ctyriadvacet hodin. Behem nich bude nevesta muset najít toho pravého. A protože Donnanema o příjezdu ponětí,tak je na ostrově veselo.Sophie nezjisti kdo z tří je její otec a tak ji k oltáři vede Donna.V kostele zavladne chaos a nakonec se vdava Donna se Samem místo Sophie se Skyem.

George Hammond

23. srpna 2009 v 11:37 | Emma |  Star Gate
Hammond byl po dlouhou dobu velitelem SGC..Byl na něj dlouho vyvíjen nátlak ale vydržel ve velení hodně dlouhou dobu.Hammond byl ukázka dobrého velitele:vtipný a velkej klaď-
as.Jeho pozdější nahrazení Landrym spousta fanoušků ´´nevydejchala´´ a dlouhou dobu se
na SG-1 nekoukali...


Hlášky

23. srpna 2009 v 11:32 | Emma |  Pohotovost
Veselá nálada na er.
Carol: Zase uniká rajský plyn?
Jerry: Lepší. Weaverová má dovolenou.
* * *
Doug k Susan ( o Kerry): Jestli ji chceš zabít, já Ti pomůžu.
* * *
Rolando ( o Swiftovi): Je to blbec?
Susan: Ještě nevím.
* * *
Benton ke studentu Carterovi: Pozor na zadní vrtuli a nespadněte ze střechy.
* * *
Carter: Smím Vám asistovat doktore Anspaughu?
Anspaugh: Asistovat? Budete operovat!
Carter: Já?
Anspaugh: Jo,jste tu dnes asi jediný, kdo ví co dělá!
* * *
Romano k Peterovi: Berte to tak, užiju si života a vy získáte skvělý místo v mým srdci.
* * *

Obsazení

23. srpna 2009 v 11:25 | Emma |  Pán Prstenů

PostavaHerec

AragornViggo MortensenArwenLiv TylerBilbo PytlíkIan HolmBoromirSean BeanCelebornMarton CsokasDenethorJohn NobleElrondHugo WeavingEomerKarl UrbanEowynMiranda OttoFaramirDavid WenhamFrodo PytlíkElijah WoodGaladrielCate BlanchettGandalfIan McKellenGimliJohn Rhys-DaviesGlumAndy SerkisGrima ČervivecBrad DourifLegolasOrlando BloomPeregrin BralBilly BoydSamvěd KřepelkaSean AstinSaruman
Christopher Lee


Smělmír Brandorád
Dominic Monaghan


TheodenBernard Hill

Harry James Potter

23. srpna 2009 v 11:24 | Emma |  Harry Potter/Daniel Radcliffe
Narozeniny slaví 31. 7. Na čele má jizvu ve tvaru blesku. Po otci má černé střapaté vlasy a po matce zelené oči. Dursleovy se bojí a pohrdají jeho čarodějnými schopnostmy. Částečně žije v Zobí ulici a
částečně v Kouzelnické Škole. Patří do Nebelvíru ne do Zmijozelu pře
sto umí mluvit hadím jazykem. Je to schopnost po Voldemortovi. Harry je nejmladšíchytač za sto let. Není nejlepší na škole přesto mu nechybí nápady, odvaha a je odhodlaný. Přátelství pro něj hodně znamená. Jediná osoba , která ho kdy mateřsky objala byla Moly Weasleova. Díky tomu má pocit ,že se stal součástí jejich velké a přátelské rodiny.

Herci

23. srpna 2009 v 11:19 | Emma
Eragon - Edward Speleers

Arya - Sienna Guillory

Brom - Jaremy Ironson

Murtagh-Garet Hedlung

Stín Durza-Robert Carlyle

Galabotrix-John Malkovig

Roran -Christopher Egan

Gero -Alun Armstrong

Ažihad-Djimon Hounsou

Nasuada-Caroline Chikezie

Hrothgar-Gary Lewis